Gamintojai

Naujos prekės

 • DONNA kėdė
  DONNA kėdė

  Prabangi kėdė DONNA, aukštu atlošu! 108 cm 49 cm 42 cm 52 cm Sėdimos...

  93,00 €
 • MARRUM krėslas
  MARRUM krėslas

  MARRUM krėslas. 71 cm 43 cm  cm 73 cm Sėdimos dalies išmatavimai:...

  211,00 €
 • VERO kėdė
  VERO kėdė

  Prabangi kėdė VERO, itin aukštu atlošu! 114 cm 49 cm 49 cm 73 cm Sėdimos...

  204,00 €
 • EDITT kėdė
  EDITT kėdė

  Prabangi kėdė EDITT, itin aukštu atlošu! 114 cm 49 cm 49 cm 73 cm...

  194,00 €
 • RAFAELLO Trio 108 kėdė
  RAFAELLO Trio 108 kėdė

  Prabangi kėdė RAFAELLO Trio 108. 108 cm 49 cm 51 cm 56,5 cm Sėdimos...

  139,00 €
 • RAFAELLO PR kėdė
  RAFAELLO PR kėdė

  Prabangi kėdė RAFAELLO PR. 107 cm 49 cm 53 cm 56 cm Sėdimos dalies...

  166,00 €
 • RAFAELLO kėdė
  RAFAELLO kėdė

  Prabangi kėdė RAFAELLO. 107 cm 49 cm 53 cm 56 cm Sėdimos dalies...

  174,00 €
 • OXI Picolo kėdė
  OXI Picolo kėdė

  Moderni kėdė OXI Picolo Išmatavimai: cm (ilgis, gylis, aukštis)...

  99,00 €
 • OXI kėdė
  OXI kėdė

  Moderni kėdė OXI Išmatavimai: cm (ilgis, gylis, aukštis)  cm  cm   cm  ...

  89,00 €
 • OXI krėslas
  OXI krėslas

  Patogus ir kompaktiškas OXI krėslas.   cm   cm   cm   cm Sėdimos dalies...

  135,00 €
 • AMBRA fotelis
  AMBRA fotelis

  Patogus ir kompaktiškas AMBRA fotelis.   cm   cm   cm   cm Sėdimos...

  139,00 €
 • PODI pufas
  PODI pufas

  PODI pufas Išmatavimai: cm (ilgis, gylis, aukštis) Galima rinktis...

  84,00 €

Mūsų parduotuvės

Mūsų parduotuvės

Lorem ipsum dolor sit amet conse ctetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magn.

Komodos, vitrinos

komodosŽodis "komoda" iš prancūzų kalbos verčiamas kaip "patogus". Šis baldas iš tiesų leidžia greitai sutvarkyti erdvę, sudėliojus jame tai, kas netilpo spintoje. Komodų istorija yra labai sena. Šis baldas – tai skrynių jaunoji sesuo. Manoma, kad pirmoji komoda XVII amžiuje atsirado Italijoje, o po kurio laiko ir Prancūzijoje. Tačiau yra manančių, kad teisingiausia komodų gimtine būtų vadinti Angliją, kurioje šis baldas buvo ypač vertinamas. Turėti savo prašmatniuose miegamuosiuose ir kabinetuose komodą buvo prestižo reikalas. Komoda turtingų anglų namų interjere atrodydavo ypač organiškai. Populiariausia interjero detalė Anglijoje buvo siaura komoda su dangčiu, ji buvo gaminama iš raudonmedžio ir puošiama aukso ar sidabro raštais, kurie mėgdžiojo tradicinius japoniškus raštus.

Taigi, kilusios komodos iš paprastų skrynių, tačiau virsmas buvo ilgas: pirmiausia skrynia "paaugo", vėliau įgavo kojeles, atsiveriančias dureles, o XVII amžiuje pagaliau atsirado neaukšta spinta su dviem durelėmis ir stalčiumi, po jos komodų atsiradimas tapo tik laiko klausimu. Komodų aukso amžius buvo Rokoko epochoje, pirmoje XVIII amžiaus pusėje. Rokoko elegantiškos komodos pasižymėjo aptakiomis formomis ir įmantria apdaila – perlamutru, dramblio kaulu, brangakmeniais, auksu, bronza ir t. t. Tokios komodos tuo metu buvo privaloma interjero detalė. Tačiau tais laikais atsirado ne tik puošni komoda svetainėms – populiari buvo komoda su veidrodžiu buduarams ir komoda kabinetams. Tuo romantiniu laikotarpiu buvo madinga susirašinėti laiškais ir rašyti dienoraščius, visi šie svarbūs daiktai buvo saugomi komodose.

Klasicizmo laikotarpiu šie baldai tampa labiau funkcionalūs, tačiau santūriau papuošti ir geometriškai teisingesni – stačiakampiai, ovalūs. Tuo laikotarpiu drabužiai nebuvo kabinami spintose, jiems buvo skirti atskiri kambariai – drabužinės, o pagrindiniai daiktai, kurie visuomet turėjo būti po ranka, pirmiausia, apatiniai rūbai, buvo laikomi komodose, kurios stovėjo miegamajame. Toks komodų prašmatnumo anturažas padarė šiems baldams daugiau žalos nei naudos sovietmečiu, jie tapo miesčioniškumo simboliu ir buvo ištremti iš namų.

Laikui bėgant komoda smarkiai keitėsi. Tačiau labiausiai tai lietė jos išorę, vidus išliko beveik nepakitęs. Pastaruoju metu komodą mėginama sujungti su kitais baldais, pavyzdžiui su tualetiniu staleliu, kuris moterį tarsi apgaubia, kai ši prisėda prie jo atlikti savo grožio ritualus. Komoda atsiveria taip, kad apsuptų moterį mėgstamais daiktais – kosmetinėmis, veidrodžiais, nuotraukomis ir kitais svarbiais moteriai dalykais.

Medžiagos, naudojamos komodų gamyboje šiuo metu visai neturi ribų, jokios taisyklės jau nebegalioja. Kiekvienas gamintojas pats nusprendžia, kokią medžiagą pasirinkti apdailai. Visais laikais komodas gamino tik patys nagingiausi meistrai. Kita vertus, kad ir kokia kryptimi vyktų komodų pokyčiai, jos visada išliks baldu, skirtu tiems, kas mėgsta tvarką namuose, tokį apibūdinimą komoda užsitarnavo labiau už kitus baldus. Komoda praktiška ir graži, optimaliai išnaudoja užimamą erdvę ir puikiai tinka vertingų ir reikalingų daiktų saugojimui. Daiktų, kuriuos galima sudėti į ją, būtinai atsiras kiekvienuose namuose. Pagaliau galėsite juos sudėlioti į lentynėles ir stalčius. Pagrindinis komodų privalumas – jų kompaktiškumas, priešingai nei spintos, jos neužima daug vietos, ant komodų galima sustatyti gėles, nuotraukas rėmeliuose ir kitus aksesuarus. Šiuolaikinių komodų forma ir spalva leis priderinti jas prie bet kokio interjero. Aukšta ir siaura komoda puikiai atrodys prieškambaryje, žema ir plati tiks svetainėms.

Ieškote komodos? Kviečiame išsirinkti!

Komodos, vitrinos 

Prekių: 9.

Subkategorijos

Rodoma 1 - 9 iš 9
Rodoma 1 - 9 iš 9